24. 10. 2022 0 Comments

Děti jsou sice velmi upřímná stvoření, ale nikdy nic nemyslí špatně, to je jisté. Řeknou vše narovinu, protože jednak neznají ještě ten pocit, když vás někdo ranní a řekne vám něco špatného a vy si to pak v mozku převalujete další dny, ale i proto, že nevidí důvod, proč někomu lhát. Vlastně ho ani nemají, my všichni ho nemáme. Nemáme důvod někomu lhát. A tím, jak děti jsou nevinné a čisté duše, tak nelžou. Zeptáte se jich, jestli vám to sluší a oni vám řeknou, že ne, ale že byste měli třeba lepší ty růžové šaty a podobně. A neřeknou to proto, že vám to sluší a oni nechtějí, aby vám to slušelo, jak to dělají dospělí.

dítě

Řeknou vám to proto, že se jim to opravdu nelíbí a vy se přeci ptáte na jejich názor. Nejsou zlé, nemají ani zlé úmysly a pokud se jednou za čas někde vyskytne dítě, které dělá nepořádek a je zlé vůči ostatním, mrkněte se na to, jaké má rodiče. Většinou tyto děti nemají příkladové rodiče a rodiče, které by se o ně starali a snažili se toto chování změnit. A víte proč? Protože dítě se všechno učí od svých rodičů a není tomu jinak v případě chování.

dítě

Děti nám rozdávají radost po celý náš život. Od doby, kdy je vozíme v kočárku, třeba v luxusních kočárcích Baby Design, až po doby, kdy nám vylétají z hnízda a my zažíváme těžké chvíle, protože všechno tak rychle uteklo a z dětí jsou normální dospělí lidé, kteří si zanedlouho také pořídí svoje děti (nebo pořídili). Je těžké sledovat, jak se život mění, ale mají to tak všichni lidé, kteří mají děti. Musí pozorovat, jak dítě roste a postupně vylétává z hnízda. To k životu patří a je to přeci důvod k oslavě, ale ne proto, že budete mít klid, ale proto, že jste z dítěte vychovali super dospělého člověka, který je připraven se o sebe postarat. To byste měli být přeci rádi, ne? O to v životě jde. A oni to budou mít také tak. Bude jim také líto, že jejich děti už odrostly a tak dále a tak dále. Je to koloběh života.