Také máte málo peněz?

a ad>

Máte tak málo peněz, že už jste to nemohli nepostřehnout a že se to nedá jenom tak ignorovat? Jste na tom tak nevalně, že už prostě nezvládáte to, co se považuje za běžné výdaje související s našimi lidskými životy? Pak vám zaručeně není co závidět a ani já vám tuto životní situaci nezávidím. Ale mohu vás uklidnit aspoň konstatováním, že ani to není ještě v mnoha případech naprostá tragédie, není to pro nikoho konečná, okamžik, kdy pro něj definitivně skončila jeho důstojná lidská existence. Protože i když někdo peníze zrovna nemá a není si je právě schopen nějak v dostatečném množství vydělat, je možné je mít. A to když si vezmeme půjčku.

spousta drobných

Ovšem každopádně si je třeba dávat pozor a nad takovou půjčkou přemýšlet. Nesebrat se a nejít žádat o to první, co uvidíme mezi různými nabídkami. Protože nám půjčky mohou prospět stejně jako uškodit. A někdy nám neprospějí ani neuškodí, protože je zkrátka ani nedostaneme, nedosáhneme na ně.

A když nám tedy peníze dojdou, je třeba si vybrat z nabízejících se půjček tu nejlepší. V první řadě tu, na kterou dosáhneme, protože půjčka, kterou by nám nedali, by nebyla k ničemu, a pak tu, u které co nejméně zaplatíme na úrocích a poplatcích a u níž také budeme nejsnáze zvládat splátky, co se jejich výše a frekvence, respektive délky splácení, týká.

zloté v kapse

Půjčku bychom si prostě měli brát uvážlivě. A když tak činíme, může se ukázat, že je pro nás tím nejlepším neúčelová hypotéka. Jednak proto, že není nijak extra předražená, a jednak proto, že ji někdy dostanou i ti, jimž by nikde jinde nepůjčili. Ano, jsou mezi námi i ti, kdo nejsou schopni doložit schopnost splácet, a pak se není čemu divit, když jim banky, které své peníze pochopitelně potřebují dostat zpátky, raději nic nedají. A proč takovým lidem právě nebankovní společnost i v takové situaci vyhoví? Je to prosté. Tady ručí dlužníci za splacení všeho, co splatit mají, zástavou nemovitosti. Takže nebankovní společnost určitě dostane své. A nemá tedy ani s pomocí takovým lidem problém.

Kam si zajít pro půjčku?

Nikdy není zcela vyloučené, že se my lidé dostaneme do finančních problémů. Takový už je náš osud, kterému nejednou nedokážeme přes veškerou snahu uniknout. A když neunikneme finanční tísni, musíme proti ní prostě bojovat. A to třeba i tím, že si někde zažádáme o některou půjčku. A aby byl takový boj úspěšný, měli bychom o ni samozřejmě žádat tam, kde ji dostaneme. Protože půjčka pomůže komukoliv jedině tehdy, když ji získá.

Ovšem kolikrát se jenom stalo, že si třeba soukromí podnikatelé někde zažádali, ale nakonec neviděli ani korunu! Kolikrát se tito dostali do těžkostí, ale v bankách slyšeli unisono, že jim nelze půjčit, protože nejsou bonitní a bez hodně vysokých příjmů a čistých registrů dlužníků nelze podobným lidem vyhovět! A také se jim tu nevyhovělo.

cizí peníze

A tak by měli soukromí podnikatelé při shánění půjček vytrvat a neměli by to hned po prvních neúspěších vzdát. A v ideálním případě by měli vědět, kam se obracet, aby se vyhnuli předem ztraceným nabídkám a šli najisto.

Co to znamená? Pochopitelně to, že by měli mít takoví soukromí podnikatelé povědomí o tom, že existují i nebankovní hypotéky. Protože zeptá-li se někdo podobný, zda má šanci tu uspět, je odpověď jasná a kladná. Kdykoliv tu prostě já nebo kdokoliv jiný zaručím splácení zástavou nemovitosti, dostanu hypotéku velice snadno. Protože taková zástava je tu tím nejdůležitějším, je důležitější než nějaké extra vysoké příjmy nebo čisté registry dlužníků žadatelů.

cizí bankovky

A když se tak dostane někdo ze soukromníků do složité situace, může se právě u nebankovní hypotéky spolehnout na to, že dostane ony tolik potřebné peníze jistě, rychle a docela výhodně. Což je pro byznys důležité a někdy i vysloveně nejdůležitější. Protože bez peněz se podnikat nedá. A je určitě lepší si ve složité době nějaké ty peníze půjčit, než firmu zrušit a zbankrotovat.

Podnikání není vždy výnosné

Soukromé podnikání by mělo být pro toho, kdo se mu věnuje, dost kvalitním a spolehlivým zdrojem obživy. Jenže jak už se mnohokrát ukázalo, nebývá to zase až tak často pravidlem. Je spousta podnikatelů, kteří už zažili finanční problémy, a také dost těch, kteří se s těmito problémy nezvládli vypořádat a prostě zkrachovali.

Není to pochopitelně potěšující konstatování, ale je to realita. Tak už to zkrátka v našem světě chodí. A když tedy chtějí soukromí podnikatelé uspět, musí vědět nejen to, co budou dělat v dobách, kdy podnikání vzkvétá, ale i tehdy, když se zrovna nebude dařit valně.

US dolary

A na co by měli být podnikatelé tedy připraveni? Samozřejmě i na to, že už někdy nebudou svoji ekonomickou situaci dočasně schopni zvládat a budou tedy potřebovat půjčku. A měli by mít tedy i povědomí o tom, za jakých podmínek se jaké půjčky získávají. Protože kdyby v nouzi žádali o půjčku bankovní a šli o ni požádat ve chvíli, kdy mají nízké příjmy a k nim záznamy v registrech dlužníků, jenom by tím ztráceli drahocenný čas. Protože někdo takový u bankovních půjček založených právě na prověřování příjmů, daňových přiznání a registrů dlužníků nemá šanci uspět.

Ale co je tedy alternativou, o kterou by pak takoví podnikatelé v nesnázích žádat měli? Je to obvykle podnikatelská hypotéka od nebankovní společnosti. Tu totiž může dostat i hodně nedokonalý žadatel, který by jinde sotva uspěl. A tady se dotyčnému daří hlavně proto, že se zde prověřování kvalit žadatele nahrazuje požadováním zástavy nemovitosti.

sto dolarů

Když tady dá podnikatel nějakou svoji nemovitost do zástavy, může si být jist, že mu tu půjčí od padesáti tisíc až třeba po sto milionů s možností splácet takovou půjčku třeba i tři desítky let. Protože to díky zástavě nemovitosti není pro poskytovatele této půjčky risk. A tento tak pomůže i tomu, koho by ve všech bankách beznadějně odepsali.

Peníze se dají i vypůjčit

V naší době a v našem světě už se za všechno platí. A to znamená, že chceme-li obstát, potřebujeme nevyhnutelně peníze. A ty bychom si měli vydělat, a to v takovém množství, aby nám to postačovalo. Jenže je celá řada situací a důvodů, proč se tak někdy nestane. Proč si třeba málo vyděláváme nebo se po nás vyžaduje moc velká útrata, což obojí znamená, že se svými příjmy nevycházíme.

A co když je tedy peněz málo? A co když jich sice chceme víc mít, jenže ať pracujeme, jak pracujeme, pořád dost nemáme? Co potom s tím?

libry v ruce

Řešením se v takových případech obvykle stává půjčka. Jenže tu člověk dostane jedině tehdy, když zaručí, že ji v následujícím období podle smlouvy i splatí. Což je ale mnohdy problém, protože nemusí být ani trochu snadné takovou bonitu prokazovat.

Co když někde chtějí po žadateli, aby doložil daleko vyšší příjmy, než jaké ve skutečnosti má? Co když má mít tento dokonale čisté registry dlužníků, jenže už má v těchto bohužel nějaké ty nepříznivě vypadající záznamy? Co když má mít dotyčný nějaký majetek, jenže mu naopak hrozí exekuce? Pak je to pochopitelně vesměs beznadějná situace. Ve které už si nikdo nemůže z půjček moc vybírat. A někdy už ani nemá na výběr.

hotovost v kapse

Ale určité možnosti tu i pak ještě bývají. Kromě bankovních půjček, jež všichni dávno dobře známe, se nám přece nabízejí i půjčky nebankovní, konkrétně americké hypotéky. A ty jsou, co se jejich získávání týká, přece jenom významně jiné než tradiční bankovní půjčky. Tady se ručí za splácení dáním nemovitosti do zástavy, což značnou měrou kompenzuje nedostatky stran příjmů a registrů dlužníků. A proto tady dostane často i hodně nedokonalý žadatel to, co potřebuje. Tedy klidně i dost velkou sumu. Která mu může pomoci zvládnout jeho momentální nedobrou situaci a vést i do budoucna důstojný život. Jenž by byl jinak nouzí ohrožen.

Chystáte se investovat?

V první řadě byste si měli zjistit, jaké jsou pro vás vůbec dostupné možnosti investování. V případě, že s penězi sotva vycházíte, nebo dokonce máte dluhy, investování není ten nejlepší nápad. S jakou částkou budete začínat? Jaká rizika https://www.odvykani-koureni.cz/rizika-koureni to pro vás nese? Co se stane, když o částku určenou k investování přijdete? A do čeho chcete investovat?

Tohle všechno jsou otázky, na které byste si měli odpovědět, než někam pošlete své peníze a budete doufat, že se vám vrátí. Pokud se necítíte dostatečně znalí a sebejistí v oblasti investování, doporučujeme raději kontaktovat odborníka, který s vámi vše probere a nabídne vám investiční plán na míru.

finanční grafy

Investice s sebou vždy nese riziko ztráty, ať vám obchodník slibuje cokoliv, i když se snažíte investovat bezpečně. Proto byste měli vždy investovat jen ty peníze, které vám v případě takové ztráty nebudou chybět. A samozřejmě svůj vklad diverzifikovat, tedy rozložit. Pokud budete mít pět různých investic a jedna bude ztrátová, je vaše škoda menší než v případě, že uděláte jednu obrovskou investici, která nevyjde a vy tak přijdete o všechny peníze.

Protože pokud vám je jedno, jestli své peníze vložíte do podílových fondů, akcií nebo dluhopisů, je to spíš recept na ztrátu peněz než na jejich zhodnocení.

Akcie a dluhopisy nejsou totéž, Nebankovní hypotéky vám vysvětlí rozdíl. Pokud si nakoupíte akcie, nakupujete si vlastně podíl v dané společnosti. Pokud společnost finančně roste, roste váš podíl a daných intervalech je vám vyplácen zisk z vašeho podílu. Jde o investici dlouhodobou, možná celoživotní, pokud se nerozhodnete svůj podíl prostě prodat. Může vám přinášet pravidelný finanční zisk, nebo naopak můžete právě chytrým obchodováním a akciemi přijít k zisku. Zásadní je levně nakoupit a dráže prodat.

přehled investic

Dluhopisy jsou naopak jasně časově ohraničené investice. Vy vlastně půjčujete své peníze dané společnosti a ona vám je po uplynutí smluveného času vrátí s příslušným úrokem. Jak jednou vložíte peníze, nemusíte se vlastně starat, prostě počkáte. Samozřejmě je tu riziko, že společnost nebude schopná vám půjčené peníze splatit, natož přidat úrok. Proto svoji investici dobře zvažte.

Někdy přijde půjčka vhod

Nikdo nemá nikdy jistotu, že bude vždy dostatečně finančně zaopatřený. Na každého z nás můžou někdy dolehnout finanční problémy, a to ať už si za ně můžeme jenom my sami nebo nám je způsobí někdo jiný. Jednoho dne prostě zjistíme, že už na tom nejsme po finanční stránce tak dobře, jak bychom potřebovali, a že by se tedy hodilo sehnat si nějak další peníze.

Jenže shánění peněz nebývá velmi často ani trochu jednoduché. Ty chce mít každý, a proto nám je někdo jen tak pro nic a za nic nenabídne. A i kdybychom se pak snažili sebevíc, může se stát, že už dost peněz jen tak mít nebudeme.

mince Británie

A když nejsou dostačující peníze vlastní, je třeba pokusit se získat aspoň půjčku. A pokud se o získání půjčky snažíme, pak tak činíme samozřejmě proto, abychom ji dostali. A dostaneme ji samozřejmě jedině tehdy, když se nám podaří přesvědčit námi oslovenou finanční instituci o tom, že se jí vyplatí nám peníze poskytnout, že jí je určitě i s úroky v pořádku vrátíme.

Jenomže přesvědčit o tom banku neznamená dát jí své čestné slovo. Kdyby ona finanční instituce něco takového akceptovala a stačilo by jí to, velice rychle by kvůli neplatičům zkrachovala. A tak se v bankách musí doložit solventnost, určitě tu nahlédnou i do registrů dlužníků a skutečně si ověří u žadatele leccos, co by mohlo mít na jeho schopnost splácet vliv. A jakmile je tu nějaký nedostatek nebo nesrovnalost, je to ztracené.

měna hotovost

Ale nebankovní hypotéka fahd.cz je v tomto ohledu jiná. Tady se důkladného prověřování a náročných podmínek není třeba tolik bát. Protože tady se dává za půjčení peněz do zástavy nemovitost, jak už je to u hypoték normální, a díky tomu se tu tolik nehledí ani na to, kolik si žadatel vydělává a zda v minulosti vždy dostál všem svým závazkům. Díky nemovité záruce je tu přece jistota vrácení půjčených peněz, a tak tu pomohou skutečně leckomu.