Tipy pro krásnější pleť

Náš život se skládá z jednotlivých zvyků. Možná si ani neuvědomujeme, kolik jich máme a kolik jich vykonáváme automaticky. Čištění zubů, pití ranní kávy, stlaní postele, zapínání světel v autě a podobně. Důležitou část našich zvyků také tvoří zvyky, které se pojí k péči o naši pleť.

Pojďme se podívat na zvyky, které bychom si měli osvojit, pokud chceme mít mladou, krásnou a zdravou pleť.

Kvalitní a dlouhý spánek

Ne nadarmo se říká, že se můžete prospat ke kráse. Dlouhý a kvalitní spánek vám skutečně svědčí v mnoha směrech, nejen co se vaší pleti týče. Pokud máte dostatečně dlouhý spánek, má vaše pleť dostatek času, aby si odpočinula a zregenerovala se. Během spánku naše pleť také produkuje kolagen. Čistý kolagen je bílkovina, která je obsažena v naší pleti a napomáhá jí zachovávat si elasticitu. Dopřejte si denně alespoň 7 až 9 hodin spánku.

spánek

Snažte se být na čistém ovzduší

Vzduch nás obklopuje neustále. Ale měli bychom si vybírat prostředí, kde je ovzduší čisté a nebude škodit naší pleti. Ovzduší, které nám nesvědčí, je třeba takové, kde je cigaretový kouř, znečištění způsobené smogem, klimatizované ovzduší nebo s přítomností silných, umělých vůní. Takové ovzduší může způsobit předčasné stárnutí pleti a její podráždění.

ovzduší

Antioxidanty jsou váš přítel

Volné radikály. To je ten strašák, která působí negativně na naši pleť. Najdeme je třeba právě v znečištěném ovzduší, ve smažených jídlech, pesticidech nebo alkoholu. Úplně vyhnout se jim nemůžeme. Avšak naštěstí existují antioxidanty, které je dokáží zneutralizovat. Můžete do svého jídelníčku http://www.brichactom.cz/jidelnicek-na-hubnuti zařadit více potravin, které je obsahují. Mezi ně řadíme bobulovité ovoce, jako maliny nebo borůvky, hořkou čokoládu nebo ořechy. O svou pleť se prostřednictvím jich můžete starat také v podobě séra. Skvělé tak pro vaši pleť budou přípravky obsahující extrakt zeleného čaje, vitamín C nebo výtažky z lékořice.