The Path

The path, psychologická hororová hra z roku 2009, není mezi lidmi, a ani nebyla nějaký úžasný velký hit, a přesto vše má něco do sebe. Hra byla vytvořena studiem Tale of Tales, které se vždy zaměřovalo spíše na tak zvané umělecké hry, se kterými studio experimentovalo. Studio bylo ve svém čase i často kritizováno za témata některých svých her.  

Avšak i po tom všem vydaly hru, The Path o které se dnes bavíme. Hra má svůj základ, vlastně postaveny na různých verzích pohádky “O červené karkulce” z různých konců světa, a medii. Hra se vám otevře v červené místnosti, kde na vás kouká šest dívek jménem, Robin, Rose, Ginger, Ruby, Carmen a Scarlet. Všechny dívky, jsou sestry, a každá z nich má velice zajímavou povahu. Abyste hru začali, musíte si jednu z dívek zvolit neboli na ní kliknout. To vás z pokoje přenese na krásnou barevnou cestu. Vás úkol od tohoto bodu je jednoduchý. “Dojděte k babičce a držte se na cestě”. Jednoduché ne? Pokud však uděláte vše, jak vám hra řekne, prohrajete. Až po nějaké době dojdete k domu babičky a poté k ti vejdete dovnitř, hra vám jen napíše, že jste selhali. 

The Path pokoj

Háček je v tom, že abyste si hru opravdu zahráli, nesmíte jí poslouchat, a nedržet se na cestě. A přesně tady vše začíná, každá dívka má v lese okolo cesty schovaný svůj vlastní příběh, a v něm i tajemné stvoření nebo člověka, který se ve hře označuje jako “vlk”, ve spojení s pohádkovým základem hry. Samozřejmě že až dohrajete příběh jedné dívky, můžete ihned pokračovat dalším. 

The Path cover

I když se hra považuje za hororovou, žádné jumpscary tady většinou nejsou, vše temné bývá v každém příběhu dívky, i v celkovém příběhu hry jako takovém. Hra, jak už řečeno, je z roku 2009, takže určitě nemůžete čekat moderní grafiku, spíše si můžete představit grafiku která byla normální pro PlayStation 2. Ale pokud vám toto a trošku pomalejší game play nevadí, The Path je zážitek jako hra, která může být jen a jen doporučována. 

Publikováno v Hry