Láska je klíčem k úspěchu

Lásku potřebuje každý z nás. Určitě by se našel někdo, kdo bude tvrdit, že to tak není. Samozřejmě, že nás to doslova nezabije. Ale budeme něco postrádat. Budeme mít pocit prázdnoty, temnoty, který nebudeme vědět, jak setřást. To je přesně to, co nám láská dodává. Pocit spokojenosti, bezpečnosti, pocit, že nejsme všem zcela jedno, že se o nás někdo zajímá a má nás rád. Často se stává, že lidem ve svém okolí neprojevujeme dostatek lásky. I přes to, že je milujeme celým svým srdcem, tak si oni mohou myslet, že o ně zájem nemáme. A to jen z důvodu, že jej neprojevujeme.

děti

Pokud máme možnost někomu v našem okolí říci, že si jej vážíme a máme jej rádi, měli bychom to udělat. Nikdy nevíme, co se stane. Může s námi spadnout letadlo, srazí nás auto, našim blízkým i nám se mohou stát nehezké věci den, co den. Nikdy nevíme, který je ten poslední. Učitě bychom nad tímto neměli přemýšlet každý den a bát se vyjít z domu, ale musíme si uvědomovat to, že my též potřebujeme slyšet, že nejsme na vše sami, že máme někoho, na koho se můžeme spolehnout, opřít se o něj a někoho, komu můžeme říct cokoliv, co máme na srdci. Mít s někým opravdu zdravý vztah je zázrak. Často se vše hemží hádkami, které ještě častěji skončí tak, že se lidé přestanou bavit, zapomenou na sebe a když se vidí, tak se tváří, jako kdyby se nikdy neviděli.

pes

Je to smutné. Každý by potřeboval někoho, kdo mu jeho lásku opětuje. Nemusí jít ale jen a pouze o lidi, může jít i o domácí mazlíčky. Ti mají jen a jen nás a váží si nás více, než si dokážeme představit. Nejvíce je tato opětovaná láska vidět u psů či koček. Vidíme na nich, že mají radost, když se vrátíme po dlouhém dni z práce či školy, chodí se s námi mazlit, často s námi chtějí spát v posteli, i když se nám to zrovna příliš nezamlouvá a ocenili bychom trochu soukromí. Říká se, pes je nejlepší přítel člověka. Má to co do sebe. Když se nad tím zamyslíme, pejsek vám je vděčný za všechno. Má vás rád víc, než vy máte rádi jeho, svoji věrnost a lásku vám projevuje každou chvílí. A co taková pravá láska? Věříte na ni?