Proč strávit letní dovolenou v Česku?

V posledních letech jsme neměli tolik příležitostí dostat se do zahraničí kvůli pandemie Covidu-19. Proto spousta lidí dala přednost dovolené v České republice. A mnoho z nich zjistilo, že v Česku je spoustu skvělých míst, kde si můžete užít léto, aniž byste překročili naše hranice. A vzhledem k ekonomické situaci je možné, že lidé nebudou chtít utrácet za pobyty v zahraničí a dají přednost tuzemské dovolené.

Jaké výhody pro vás má dovolená v Česku?

Nižší náklady

Každá země má jinak drahé jídlo, ubytování a další služby. Česko určitě nepatří k těm nejlevnějším, přesto vás může dovolená v Česku vyjít levněji než pobyt v zahraničí. Pokud jedete do zahraničí, jedná se zpravidla o větší dálku, http://www.r-kontakt.com/produkty/bryle-na-dalku-minusky/ a cesta se vám prodraží. Ať už jedete autem a platíte pohonné hmoty, nebo kupujete jízdenky na vlak či autobus, nebo musíte letět letadlem. Tam si navíc musíte připlatit i za zavadla. V Česku se dostanete pohodlně téměř všude autem nebo veřejnou dopravou za nižší peníze.

rybník

Velký výběr

Česko je nádherná země a máte na výběr doslova desítky míst, kde můžete strávit letní dovolenou. Na své si přijdou milovníci koupání a lenošení u vody. Mohou navštívit třeba Lipno, Novomlýnské nádrže na Pálavě nebo Máchovo jezero. Spoustu možností je ale i pro aktivní dovolenou zahrnující turistiku, cyklistiku a objevování přírody. Atraktivní lokality jsou Jeseníky, Krkonoše nebo okolí Čenkovic, kde se nachází areál ski Čenkovice.

turistika

Jazyk

Pokud se objeví nějaký problém, v zahraničí bývá největší kámen úrazu vyřešit ho k vaší spokojenosti, když neumíte dobře místní jazyk. Pokud sebou nemáte delegáta, který vám může tlumočit, je to problém. V Česku se vždy domluvíte mateřským jazykem, takže tato starost odpadá. Navíc, kdyby se vyřešil neřešitelný problém, třeba doma, můžete prostě sednout do auta nebo na autobusu a maximálně za pár hodin jste doma.