Móda a ponožky

Co si myslíte o tom, že je moderní nosit ponožky v teniskách anebo v pantoflích? Já ani nevím, co na tohle říct, protože si pamatuji, že když jsem byla malé dítě, jako třeba například ve školce, tak to bylo zcela normální. To v té době, v devadesátých letech, bylo zcela normální i u dospělých lidí, nejenom u dětí. Tak nyní nechápu, proč to zase moderní není. Prý je to dokonce velká ostuda, když jdete po městě, máte na nohou nějaké tenisky nebo sandály a v nich ponožky. Prostě to není moderní? Vždyť kolikrát zase slýchám, jak lidé, lékaři říkají, že chůze naboso zase není zdravá, že člověk může chytit nějakou plíseň nebo se někde odřít.

Nohy pěkně v teple.

A tohle se právě stává, když máte třeba otevřenou obuv, jako například sandále nebo pantofle. Já sice chápu, že to asi není zrovna moderní, což taky baru, ale kde je pravý důvod? Ale zase ze zdravotního hlediska je prý velmi vhodné, aby se do otevřené obuvi nosily ponožky. Vůbec nevím, kdo tuhle módu vymyslel, že to nebude v kurzu. A sice já tedy nenosím ponožky v pantoflích ani v lodičkách, protože se mi to nelíbí a nikdy nelíbilo.

U dětí jsou ponožky roztomilé.

Nosím takové ty malé ťapky, které se obléknu na prsty a na paty. Takové, co nosím do tenisek. Jinak ale do otevřené obuvi vůbec nemusím žádné ponožky, a to ani silonové ponožky. A taky jsem se dozvěděla, že silon už není vůbec moderní. Tohle se taky v módě už vůbec nenosí, tohle taky nechápu. A já třeba, když v zimě si beru šaty nebo sukni, tak si stejně na tebe vezmu silonové kalhoty. A mě to nevadí, že to není moderní, mně jde hlavně o to, že se zahřeji a nepůjdu nahá. A jistě to víte, protože módu uznává každý jinak. A když už jsme u té módy. Tak je něco, co byste si na sebe opravdu nikdy nevzali? Třeba manšestráky? No tak já tedy ne. Manšestr jsem nesnášela už jako dítě, to samé kamaše. To byly hrozné oděvy.