Jak vybrat ideální džíny?

Džínovina je v šatnících populární již od 90. let. Jen barvy a střihy se mění v kouscích. Z tohoto materiálu můžete sehnat téměř cokoliv – džíny, bundu, košili, kabelku, klobouk. Džínovina je úžasně variabilní materiál, protože nabízí širokou barevnou škálu, různé složení a příměsi. Stejně nejpopulárnější kousek jsou klasické modré či černé džíny. Každý má ve svém šatníku minimálně jedny. Najít ale ty ideální pro vás není vůbec jednoduché. Existuje mnoho střihů designů a délek, ale které perfektní pro Vás?  

džínovina

Znáte sama sebe?

Aspekt, který vám usnadní výběr džínů a celkově kalhot je znalost typu postavy. Když budete vědět, kde například jste širší a kde naopak užší, můžete se naměřit na konkrétnější druh střihu, který vám bude lichotit.

Štíhlým typům postavy vždy budou spíše sedět úzké střihy. Široké boky a úzký pas zas uvítají vysoký pas s rovným střihem. Širokým stehnům a boků bude nejvíce slušet volné nohavice po celé délce a obeplým pasem.

Kapsy jsou důležité

Ačkoliv si to někdo přiznává více, či méně, kapsy na kalhotách jsou námi velmi žádané. Zároveň se jedná o další důležitý aspekt při výběru džínů. Jak to? Pomáhají pracovat s optikou. Kapsy blízko pomáhají zadek opticky zmenšit. Vysoko našité zase napomáhají push-up efektu. Při zkoušení v kabinkách pozorujte nejen jak se v džínách cítíte, jak vám sedí před stehna, boky či v pase, ale také se podívejte, jaký vám dělají kalhoty zadek.

džínovina

Komfort určuje materiál

Jak jsem již zmínila, materiál džínovina je velice variabilní. Vyrábí se buď z čisté bavlny a tím pádem se jedná o pevné džíny, které nemusí být vždy příliš pohodlné, nebo se přidává elastan, díky kterému jsou džíny pružné a poddajnější. Umožňují více pohyblivosti, pohodlnosti. Z takového materiálu se vyrábějí všechny úzké džíny.

Barva není pouze estetická záležitost

Výběr barvy džínů by neměla být pouze o tom, jak se nám bude hodit do outfitů. Barva nám může velice příjemně posloužit. Světlé barvy opticky rozšiřují, naopak tmavé odstíny ne. Pokud chcete nosit „onošený“ vzhled sahejte po džínách, kterou jsou směrem ke švům tmavší a středy stehen a lýtek jsou světlé.