Počítač skrývá mnoho nebezpečí

Mnoho dnešních dětí tráví své dětství u počítače. Není na škodu, když si jdou po škole na chvíli zahrát svou oblíbenou hru s kamarády nebo se na něm podívají na svůj oblíbený film, seriál či pohádku. Trávit u počítače svůj celý den ale už tak dobré není. Rodiče by měli dohlížet na to, jak jejich děti tráví svůj volný čas. Být u počítače může být zábava, ale také to má mnoho nevýhod. Z hraní na počítači může vzniknout i závislost, které se těžko zbavuje. Mnoho mladších lidí tráví svůj čas u svého mobilu, u počítače nebo televize a zapomínají na svět okolo sebe. Zapomínají na to, že mají přátele, kteří by s nimi šli rádi ven nebo na to, že mají rodinu, která by s nimi svůj čas strávil ráda.

práce přes pc

Na počítači se může dělat mnoho věcí, můžeme hrát naše oblíbené hry, koukat na naše seriály, komunikovat s našimi blízkými přes sociální sítě nebo si číst nejnovější novinky ze světa. Zní to fajn, ale také na nás na internetu číhá mnoho hrozeb. Dnešní svět je plný hackerů, kteří se nám mohou dostat do všech účtů na sociálních sítích. Na hodně webových stránkách se přihlašujeme a zadáváme tam naše osobní údaje, o které můžeme jednoduše přijít. Nikdy nevíte, kdo se pokusí vaše údaje získat a využít je ve špatném účelu. To riziko tam je vždy. Ale kdybychom na to měli myslet pořád, nikdy bychom si nic nekoupili přes internet ani nechtěli napsat ahoj naší nejlepší kamarádce či kamarádovi.

hledání informací

V dnešní době je nebezpečné vše, co děláme, ale kdybychom neustále mysleli na rizika, neužili bychom si tento svět, jaký je. Hackeři tu jsou a stále tu budou. Určitě nechceme, aby se nám to stalo. Musí to být nepříjemné, ale například v nedávné pandemii byla jediná možnost jak si koupit nové oblečení si jej objednat přes internet a nechat si ho doručit domů, tudíž zadat naší adresu. Svět v počítači nám může přijít složitý, ale také je velice vyvinutý a existuje několik ochran proti hackerům i ostatním, co nám chtějí uškodit.

Publikováno v PC