Zubní implantáty se mohou týkat každého z vás

Zubními implantáty rozumíme poměrně širokou škálu zubních náhrad, kam patří snímatelné či pevné zubní náhrady. Jsou to například korunky nebo částečné korunky, fazety, můstky a částečné či celkové zubní náhrady. V životě dochází k situacím, kdy jsou implantáty již jediným řešením z hlediska estetického a praktického, a rozhodně se to netýká pouze seniorů ve velmi pokročilém věku.

zubní ordinace

Úrazy ústní dutiny – nestává se to sice příliš často, ale je to stále jedna ze závažných příčin ztráty zubů. K úrazům ústní dutiny, čelisti a dalších obličejových částí dochází zejména při sportu, ale také v důsledku pádů, např. z lešení, při horolezecké činnosti, pádů z kola či motocyklu a také v důsledku některých dopravních nehod.

Paradontóza – v důsledku tohoto zánětlivého onemocnění dásní můžete přijít prakticky o kompletní chrup i v produktivním věku a tehdy vás pak implantát zřejmě nemine. A právě paradontóza je jedním z jasných příkladů, kde se zobrazuje důležitost prevence, protože pokud ji zanedbáte, paradontóza se může dostat do fáze, kdy už na ni léčebný postup nestačí. Podobným způsobem byste měli přistupovat i k dalším zdravotním obtížím, jako je obezita, konzumace alkoholu, cigarety a drogy a mimo jiné i další silně kyselinotvorné potraviny např. bílý rafinovaný cukr, bílá mouka a nadbytek červeného masa, zejména uzenin.

umělý chrup

Stáří – ke ztrátě zubů anebo k výraznému zhoršení jejich stavu dochází i v důsledku věku a málokoho z vás překvapí, že právě senioři nosí celkové snímatelné zubní náhrady. Ty se zhotovují na základě otisku, podle něhož se pak provádí odlitek samotné protézy. Vytvořit takový zubní implantát, aby vám dokonale seděl, je skutečné mistrovství, které prověří kvality zubních lékařů a laborantů. I když je u zubních implantátů cena v Praze i kdekoli jinde hrazena pojišťovnou, je vhodné se o protézy správně starat, aby vám mohly dlouhodobě sloužit.