Vyberte ten pravý čaj pro vaši náladu

Čaj je tradiční horký nápoj, který se u nás pije po celý rok. Můžete si ho připravit v nejrůznějších podobách. Už dávno se čaj nenazývá jen tradiční nápoj vyráběný z čajovníkových listů. Dnes můžete sehnat čaj všech příchutí a vůní. Záleží na tom, na co máte zrovna chuť a také na to, za jakým účelem chcete čaj pít. Pokud čaj pijete jen protože na něho máte chuť, budete se řídit dle své chuti, stejně tak, pokud ho máte primárně na doplnění hydratace. Čaje vám ale mohou nabídnout spoustu pozitivních účinků na váš organismus. Pojďme se podívat, jaké účinky na vás mohou různé čaje mít. Po jakém byste měli sáhnout a v jaké situaci?

zeelný čaj

Černý čaj

Černý čaj je jeden z nejrozšířenějších druhů čajů a pije se po celém světě. Buď čistý, nebo dochucený mlékem či různým kořením. Po černém čaji sáhněte, pokud potřebujete pořádnou dávku energie. Dokáže vám věrně suplovat šálek horké kávy.

Zelený čaj

Zelený čaj má neutrální, avšak specifickou chuť, kterou si zamilujete. Nemá tolik kofeinu jako černý čaj, proto ho doporučujeme pít, pokud cítíte lehkou únavu nebo chcete zbystřit svoje smysly.

Jitrocelový čaj

Jitrocelový čaj je velmi oblíbený při nachlazení a dýchacích obtížích. Pijte ho také, pokud vás trápí potíže se zažíváním, zejména co se týče vašich střev.

čaj

Levandulový čaj

Levandule má všeobecně skvělé relaxační účinky, a proto má podobné účinky i čaj připravovaný z této bylinky. Doporučuje se pít, pokud potřebujete navodit pocit klidu a také pomáhá rychleji usnout.

Višňový čaj

Odvar z višní je nejen chuťově výborný, díky své nakyslé silné chuti, ale také ho velmi ocení ti, kteří pociťují úzkosti a chtějí tyto stavy zmírnit.

Kotvičníkový čaj

Kotvičník je bylinka s mnoha pozitivními účinky. Tento čaj se doporučuje pít zejména mužům, kteří mají problémy s potencí a libidem. Zvyšuje hladinu testosteronu v krvi.