Jaké jsou výhody pravidelných procházek?

Na rozdíl od ostatních sportů je chůze pro naše tělo velmi přirozená, tudíž ji mohou vykonávat i například lidé s těžkou obezitou, ti, kteří mají problémy s koleny, dýchací obtíže a podobně. Je to navíc sport, který můžete vykonávat zdarma. Postačí, když si pro pravidelné procházky pořídíte kvalitní obutí a pohodlné oblečení, v kterém vám bude dobře, třeba lehkou bundu, funkční triko a fitness legíny. Abychom vás přesvědčili o tom, jak je chůze skvělá, tady je seznam výhod, které vám pravidelná chůze přináší.

Vyrýsované svaly

Ano, i když nebudete posilovat s činkami a zvedat těžké váhy, i obyčejná chůze vám může pomoci vyrýsovat vaše svaly. Při chůzi se vám zapojuje až překvapivé množství svalů, a díky pravidelné aktivitě se posílí a budou viditelnější.

chůze

Posílení imunity

Pravidelný pohyb a pravidelný pobyt na čerstvém vzduchu vám posílí imunitu, takže se už jen tak nestane, že budete několik týdnů pokašlávat a trápit se s rýmou.

Budete mít více energie

I když se to může zdát jako paradox, pravidelná pohybová aktivita vám dodá více energie. I když se po procházce budete cítit unavení, uvidíte, že z dlouhodobého hlediska budete mít více energie, než když jste s chůzí začali.

Zvednete si sebevědomí

Díky chůzi se vám, jak jsme zmínili výše, vyrýsují svaly, pokud budete dodržovat zdravý jídelníček a nízký kalorický příjem, pravděpodobně i zhubnete. K tomu přidejte dobrý pocit z pravidelného pohybu a uvidíte, že vaše sebevědomí rázem vystoupá nahoru.

procházka

Prevence před srdečními onemocněními

Díky chůzi vám bude lépe proudit krev v cévách a lépe se vám bude okysličovat srdce. To je důležitá prevence před všemi kardiovaskulárními onemocněními.

Vaše psychika na tom bude lépe

I když chůze není náročná, i tak ucítíte, jak se vám po dokončení procházky zvedne nálada. Pravidelná pohybová aktivita totiž výrazně přispívá k lepší náladě a slouží jako prevence před psychickými onemocněními.