Volby na prezidenta

Volby jsou událost, kdy má obyčejný občan právo rozhodnout svobodně o věcech, které se týkají vlády a podpořit tak svým hlasem nějakou skupinu lidí či jednotlivce, jak je tomu například u voleb prezidenta. Volby jak je známe my však probíhají pouze v demokratických státech, není tedy úplně normální, když se volby konají, protože ne všude na světě to takto mají a my bychom si toho měli velice vážit, že vůbec takovou možnost máme. Naše země ale kdysi patřila právě mezi tyto země, kdy nebylo možno volit, nebo bylo na výběr pouze z jedné strany, nebo dokonce byly volby zmanipulované, takže se vlastně nedosáhlo pravého cíle demokratických voleb, a to dát možnost každému občanovi státu si sám rozhodnout a zvolit stranu či člověka, kterého chce podporovat.

volby

Tohoto se nedosáhlo, ale lidem to bylo ve vládě úplně jedno, přesně tak to totiž chtěli. Ne tedy všichni ve vládě, ale komunisté ano, a tak se dosáhlo toho, že komunisté byli opět zvoleni. Vypadalo to naoko jako demokratické volby, ale žádná demokracie v nich nehrála svou roli. Vlastně nehrála žádnou roli, což je velmi smutné.

volby

Jak už jsme výše zmínili, ne všechny země na světě mají tuto možnost volby, některé země stále mají komunismus, nebo jsou hold volby zmanipulované a podobně, je toho více. Lidé v těchto zemích jsou však natolik zblblí, že jim to nepřijde nijak špatné a zlé, a navíc to ani nevnímají a neberou zle ze strany vlády. Tito lidé si myslí, že vláda pro ně chce jen to nejlepší a že jsou v nejlepší zemi na světě, kde panuje demokracie a podobně. Ale to, že to má nějaká země v názvu nemusí nutně znamenat, že se jedná o demokratickou zemi, ba naopak.

Voleb je více, nás momentálně čekají volby na prezidenta. Je několik kandidátů, kteří teda mohou kandidovat na prezidenta a získali určitý počet podpisů. Někteří lidé volit ale stejně nepůjdou, i když máme tu možnost. Proč? Někteří totiž tvrdí, že tomu nerozumí, což je blbost a volit jde přeci každý člověk, který chce vyjádřit svůj názor. Nic není správně ani špatně. Ostatně na volbách se stejně volí buď menší nebo větší zlo.