Netradiční oslava narozenin

Pokud vám to prostory vašeho domu dovolí, zahrajte si spolu s dětmi vtipnou narozeninovou hru nazvanou Lupiči v galerii. Jeden z pokojů označte tabulkou galerie a do něho zavěste na stěnu obraz. Potom pozvěte návštěvníky. Kteří musí zaplatit vstupné. Ať už přednesem básničky, pěti dřepy či kartičkou, která je ukrytá na tajném místě v domě. Po vstupu do galerie mohou hráči si obraz mohou prohlédnout, ale nesmí si dělat žádné náčrtky. Ty jsou dovolené až ve vedlejším pokoji – padělatelské dílně. Ve které všichni hráči vytvoří co nejvěrnější kopii originálu.

Hráči

Vyhraje ten, komu se podaří ho namalovat co nejvěrněji. Obrázky se malují i v další hře. Děti se rozdělí na dva soutěžní týmy a na velké archy balicího papíru se snaží v domluveném čase jich namalovat co největší počet. Po uplynutí určené doby jsou obrázky spočítány. A vyhrává družstvo, které jich stačilo namalovat více. Hra Co se změnilo je hra, ke které nejsou potřeba žádné pomůcky. Stačí jenom v místnosti usadit děti a nechat je si pozorně prohlédnout zařízení pokoje, včetně detailů všech předmětů. Poté všem zavázat oči. Aby neviděly, jaká změna je v pokoji prováděná. Stačí otočit hrníček na polici, přesunout židli či vázičku s kytkou. Vyhrává ten, kdo po sundání pásky najde rozdíl jako první. Poslepu je hra, při které se rovněž zavážou všem hráčům oči. Kteří se poté nechají čicháním a ochutnáním rozeznávat pepř od kmínu, majoránku od skořice či cukr od mouky. Rovněž hádat poslepu zvuky je dobrou disciplínou.

Malování

Šustot karet, ťukání dvou skleniček či lžiček a vařeček, rozevírání zipů. Hmatem je rozpoznávání jednotlivých předmětů rovněž oříšek. Stačí jenom připravit ty netradiční a málo používané. Rovněž společná stavba věže z hracích kostek je se zavázanýma očima dobrou zábavou. Překážková dráha je ideální hrou, pokud oslava narozenin probíhá na chatě. Běh po schodech, přeskoky přes malou stoličku,  trefování míčky do kbelíku s vodou, podlézání po stolem. Pokud velikost předsíně dovolí, zařadit je možné i přeskoky přes švihadlo či na připravené matraci metat kotrmelce.

Publikováno v Hry