Světová politika

Vždycky mě bavilo sledovat politické dění. I když se o politiku moc nezajímám, protože se v ní ani nevyznám, tak ráda jsem ji sledovala. A to hlavně kvůli tomu, že tam byla obrovská sranda. A taky si vzpomínám na ty doby, jak se vždycky moje máma s tátou dohadovali, jaká politika je lepší. Jaká strana a jaký politik je nejlepší a komu by dali svůj hlas nebo který je nejlepší ze všech. Nikdy jsem nepochopila ten důvod, co je na tom tak zvláštního a zajímavého. Proč se dva lidé mohou hádat kvůli někomu, koho osobně ani neznají? Koho třeba ani nepotkali? Nechápu, jak se takoví lidé, že se můžu taky klidně pohádat kvůli hloupé politice. Já jsem ale měla to štěstí, že naši rodiče se hádali jenom tak ze srandy a naoko. A taky se nakonec tomu smáli a říkali si, že politika je tak vtipná a někdy hloupá, že opravdu nemá smysl se kvůli politice hádat vážně.

Politické dění je někdy zajímavé.

Taky jsem tedy nepochopila pak ten důvod, proč se hádají o nějakou stranu či jaký politik je nejlepší. Tak snad když mě něco nezajímá, tak se o to nezajímám přece hlouběji? Já jsem si řekla, že se podívám politice na zoubek. Přečetla jsem si na internetu pár odkazů a taky jsem si přečetla nějaké časopisy, které se věnují politickému dění.

Baví vás politika?

Byla jsem docela hodně překvapená, když jsem se dozvěděla, že o politice říkají, že je celosvětově velmi oblíbená a taky ji sleduje opravdu mnoho lidí. Nechápala jsem to, a tak jsem si řekla, že politiku budu sledovat dále a třeba pochopím, o čem je politický svět a o co mu jde. Takže se rodičům nedivím, že se někdy kočkují kvůli politice, protože je to někdy opravdu sranda. A jak se stavíte vy k politickému dění? Máte oblíbenou nějakou politickou stranu nebo je vám to úplně jedno? Myslím, že každý člověk má svého tajného politického favorita nebo politickou stranu, ale mnozí lidé se taky za svůj politický názor stydí.