Stěhování s tažným zařízením za pár korun

Chcete ušetřit a přestěhovat se zároveň naprosto bez stresu? Pak si pronajměte přívěsný vozík s plachtou, připojte jej za vaše tažné zařízení a vydejte se na cesty. Poradíme vám, jak se vyhnout největším potížím, které se stěhováním souvisí.

přívěsný vozík

Stěhujte se v noci – stěhování v noci má celou řadu výhod. Za prvé je na silnicích minimální provoz. Tím pádem je i minimální riziko, že se s někým na silnici srazíte, anebo že uvíznete v koloně a namísto hodiny se stěhování protáhne na pět hodin. Za druhé budete potkávat na ulici před domem minimum lidí. Ti vás pak nebudou zdržovat od práce a nebudou se zajímat, kam se stěhujete, a proč, a vyzvídat další podrobnosti. Je také málo pravděpodobné, že vás v noci někdo před domem okrade, v noci na ulici kapsáře nepotkáte a ti zloději, co jdou na noční „lup“, sází obvykle na jistotu, a o vašem stěhování nebudou mít tušení, takže to pro není žádná jistota. V noci se také zřejmě nepotkáte s dotěrnými sousedy, kteří vám v domě způsobovali samé problémy (pokud je to váš případ).

vozík na tažné zařízení

Vyberte si vhodný den v týdnu – nejvíce stresující je vždy pondělí a úterý, lidé jsou nevrlí z toho, že jim začíná pracovní proces, a budou vám to také dávat patřičně najevo. Mnohem lepší je středa v noci, protože se láme pracovní týden a ve čtvrtek se lidé již těší na nadcházející víkend. V pátek je zas na silnicích velký mumraj a ten bývá až do nočních hodin. V sobotu je relativně klid, ale je mnohem lepší přestěhovat se ve středu nebo ve čtvrtek a vzít si v pátek volno s tím, že máte před sebou ještě celé dva dny na vybalování věcí a zabydlování.

Nenechávejte nic na poslední chvíli – s balením věcí začněte alespoň tři týdny předem a vše si pečlivě nachystejte pěkně pomalu a postupně. Závěrečný stěhovací den pak pro vás bude snadný, budete odpočinutí a zvládnete jej pravděpodobně bez úrazu a dalších komplikací.