Poznamenejte si kontakt (nejen) na instalatéra předem

Havárie se nikdy neohlásí předem

Když v domácnosti všechno funguje, jak má, je to pohoda, a život je zdánlivě jednoduchý. Stačí však drobnost a rázem máte spoustu starostí. Havárie se nikdy nehlásí dopředu a přepadnou vás neočekávaně. Může vám prasknout voda v bytě, prasknout radiátor, může dojít k závadě na elektroinstalaci, může se vám ucpat odpad na toaletě a mnoho dalších havarijních situací. Měli byste mít pro jistotu poznamenané telefonické kontakty na všechny důležité pomocné subjekty.

hasičské auto

Jaká telefonní čísla si poznamenat

Hasiči – telefonní číslo na hasiče máte uložené na každé SIM kartě. Může se vám ale stát, že vám selže mobil, když jej nutně potřebujete, a hasiče budete volat z jiného, vypůjčeného telefonu. Pokud si dotyčná osoba číslo na hasiče vymaže, měli byste si jej alespoň pamatovat, a vhodné je číslo si napsat do papírového záznamníku, odkud se vám neztratí. Číslo na hasiče je 150 a dovoláte se na ně zdarma.

RZS neboli Rychlá zdravotnická služba – podobné je to i s přivoláním sanitky, číslo na RZS je 155.

Policie – kontakt na policii ČR je 158, kontakt na městskou policii – tísňovou linku je 156.

instalatér nonstop

Instalatér nonstop – měli byste vědět, že instalatéři udržují nepřetržitou pohotovost 24 hodin denně, a že jsou ochotni vám pomoci v případě havarijních situací u rozvodů vody, odpadů, kanalizace, topení a plynových spotřebičů. V některých situacích skutečně potřebujete, aby instalatér přijel co nejdříve, je to například ucpaná toaleta (jediná v bytě), úniky plynu, závada na vytápění v topné sezóně, úniky vody z potrubí a armatur nebo zanesená kanalizační přípojka či kanalizace ve vaší ulici.

Elektrikář – havárie se mohou týkat i elektrických rozvodů a zařízení, proto si včas poznamenejte konta na spolehlivé řemeslníky, kteří pracují v tomto oboru.

Zámečník – zabouchli jste si dveře s bezpečnostním zámkem a octli jste se na chodbě vašeho bytového domu? Stává se to a pro tyto případy se vyplatí mít u sebe kontakt i na zámečníka. Telefonní číslo si můžete vytisknout a nalepit i na nástěnku uvnitř bytového domu, může se to hodit komukoli z vašeho objektu.