Osram H7 pro bezpečnější a komfortnější jízdu

Že na silnicích zhoustl provoz, není žádným tajemstvím, počet automobilů se v Česku za posledních dvacet let ztrojnásobil. Spolu s tím však přibylo vystresovaných řidičů. Pod vlivem stresu jedná člověk impulsivně, ale nikoli uvážlivě, a jestliže k diskomfortu přispívá i nedostatečné osvětlení jízdního pruhu, zvyšuje se pravděpodobnost nehody.

alt=“autonehoda“ “ src=“https://adulka.cz/wp-content/uploads/img_a351706_w1698_t1566201898.jpg“ style=“max-width: 64%; max-height: 64%;“>

Špatně osvětlených chodců a cyklistů přibývá

Chování lidí je někdy skutečně zarážející. Jedním z těch bizarních je pohyb chodců a cyklistů na silnici bez dostatečného osvětlení a v tmavém oděvu. Poměrně často se dnes stává, že se při jízdě za tmy setkáte s lidmi v černé bundě a kalhotách, bez reflexních prvků. Mnohdy by přitom stačila docela obyčejná blikačka nebo LED diodová svítilna, reflexní nášivky, blikající diody na návlecích na noze nebo na rukávu, častokrát jde skutečně o život a tito nezodpovědní jedinci si dopad svého přístupu vůbec neuvědomují.

Na intenzitě světla halogenových autožárovek velmi záleží

Řidič za volantem je dnes ve velmi obtížné pozici. Je mnohem hustší provoz, lidé jsou přetíženi mnoha povinnosti a vystresovaní a častokrát i při jízdě velmi unavení. Zahlédnout na poslední chvíli špatně osvětleného cyklistu se pak může stát osudným střetnutím s doživotními, nebo i fatálními následky. Úplně vyloučit takovou nehodu bohužel nelze, ale je možné alespoň výrazně snížit pravděpodobnost střetu volbou vhodného světelného zdroje v předních světlometech.

mlha na silnici
Výrobce Osram uvedl na trh v roce 2007 model s názvem Nightbreaker. Již za několik měsíců se stal jedním z nejprodávanějších výrobků tohoto typu na trhu a získal mnohá ocenění na nezávislých recenzích a webových diskusích. Příjemný chladný odstín bílého světla autožárovek Osram H7 Lightpark, vyšší jas a až o 130 procent silnější osvětlení jízdního pruhu významně zvýšilo jízdní komfort a přispělo k větší bezpečnosti. Každý řidič má totiž největší obavy z nehod se smrtelnými následky, zvláště pokud jde o střet s chodci a cyklisty. Tito lidé pak trpí posttraumatickým syndromem, který se velmi obtížně léčí, navíc bývají trestně stíháni a vzniklou situaci ztíží i samotný soudní proces.

Publikováno v PC