Co všechno musí zvládnout profesionální stěhovák

Doba, kdy jste stěhovákům podstrkovali až pod nos „tvrdé sparty“, lahvovou desítku, šunkový salám a čokoládové bonbóny, je dávno pryč. Za socialismu se takové praktiky vyskytovaly, ovšem doba se mění a spolu s ní i povaha stěhováka. Co vlastně takový stěhovák dnes musí zvládnout?

Rozmontovat a smontovat nábytek – za socialismu nic takového neexistovalo – dnes docela běžná rutina. Rutinní práce je to však jen zdánlivá, protože se někdy stěhováci dostávají do náročných situací, kdy si musí poradit s kompletními sestavami kuchyňských linek a vestavěných skříní. Jak vidíte, stěhování není jen o hrubé síle něco popadnout a někam odnést.

stěhování skladu

Nainstalovat bytové doplňky – i tyto práce stěhovací https://www.osobnosti.cz/michal-dlouhy.php firmy provádí a obtížné je to zejména v situaci, kdy se jedná o byt v panelovém domě, a beton je v panelu zrovna tvrdý a houževnatý. Stěhovák si musí poradit s vrtáním do zdiva a tato práce je někdy skutečně nezáviděníhodná. Instalují se např. zrcadla, police, garnýže, obložení stěn a osvětlovací technika.

stěhování věcí

Práce za každého počasí – termín stěhování je pro stěhovací firmy závazný, a pokud je v tento den zrovna nevlídno, nemá to na průběh práce žádný vliv. Stěhuje se za deště, za třeskutého mrazu, v letním vedru i za silného větru. Výjimkou jsou pouze extrémní meteorologické jevy, jako je vichřice, prudké krupobití nebo povodně. Stěhovací firmy samozřejmě stehují v průběhu celého roku, tedy nejen na jaře a v létě, ale i na podzim a v zimě.

Těžká břemena – máte doma klavír, trezor, velkou televizi, dlouhý koberec, obrovské akvárium, starou hoblovku nebo soustruh či tabulové nůžky? Žádný problém, jen to dejte stěhovací firmě včas na vědomí, aby se na výkon patřičně připravila. Stěhovací firmy mohou přestěhovat i kompletní vybavení firem, jako jsou kanceláře, skladové prostory, strojní vybavení a vše ostatní, co s během firmy souvisí.