Skříně na míru – moderní řešení úložného prostoru

O skříních na míru sten-skrine.cz se obecně předpokládá, že budou sloužit jako úložiště různých předmětů počínaje ošacením a konče sportovními potřebami, které budou koncentrované na jednom místě, a přinesou obyvatelům bytových prostor větší přehled a životní komfort. Obliba tohoto řešení je mezi lidmi rozšířená již mnoho desítek let zejména z tohoto důvodu a praktičnosti skříní na míru se stěží vyrovná jiný typ nábytku.

ramínka na tyči

My bychom vám však chtěli připomenout, že to zdaleka není jediný důvod, proč si vestavěnou skříň pořizujeme. Ve hře je totiž i vzhled, povrchová úprava, barva a styl posuvných dveří.

Vestavěnou skříň bychom mohli svým způsobem rozdělit do dvou částí – na tu vnitřní, kde se odehrává samotné ukládání předmětů, a na vnější slupku, která vytváří estetický prvek v prostředí, kam je skříň posazena. Posuvné dveře v tomto případě zastávají důležitý element poměrně značné plochy, co nelze jen tak přehlédnout, a co má nezanedbatelný vliv na vnímání prostoru, v němž se pohybujeme.

šaty ve skříni

Jestliže tedy dáte přednost vestavbě na míru před klasickým nábytkem, věnujte maximální pozornost i dekoru posuvných dveří.

Světlé barvy – uvědomte si, že čím tmavší plocha dveří, tím více vám ukrojí světla z místnosti. Můžete se tu pak cítit sevření a stísnění, a bude to zároveň opticky zužovat prostor, v němž se nacházíte. Do malého bytu se rozhodně tmavé posuvné dveře nehodí. Klidně dejte přednost čistě bílé, anebo jemným barevným tónům modré, zelené, žluté či růžové.

Opatrně s motivy – výrobci vestaveb vám mohou navrhnout i některé velmi originální a nevšední motivy potisku dveří, které mohou být v duchu impresionistické malby, secesních ornamentů, anebo reálné fotografie různých přírodních scenérií, případně detailních záběrů na exotické ovoce, lidské oko či dokonce svůdně tvarovaný ženský obličej. Buďte však při výběru motivů potisků velmi opatrní a pečlivě zvažte, zda se to zrovna do vašeho interiéru hodí.