Jak se dostat z pražského letiště do centra?

Letiště Václava Havla je největší letiště v České republice. Proto na něj míří většina letů, které přistávají v České republice. Někdo poté pokračuje z letiště domů, někdo na autobusové nebo vlakové nádraží, odkud pokračují dále a někdo si chce užít ještě pár dní v našem hlavním městě. Jelikož je letiště od centra Prahy poměrně vzdálené, ukážeme vám, jak se do centra lze dostat. V centru naleznete i vlakové hlavní nádraží nebo autobusové nádraží Florenc.

letiště

Autem

Pokud si hodláte http://www.craj-ops.craj.cz/data10/pl_opz.doc užít pár dní v Praze a chcete ji procestovat, včetně jejího okolí, je pro vás nejvýhodnější způsob zapůjčit si automobil. Ten si můžete půjčit většinou od dvou dnů až po například třicet dnů. Podle délky zapůjčení se také liší konečná cena za jeden den půjčení auta. Některé půjčovny nabízí, že vám přistaví auto rovnou na letiště, například půjčovna aut Praha https://autopujcovna-milan.cz/.

Taxi

Nechcete si auto půjčovat, ale stále chcete rychlou cestu bez zbytečného mačkání se mezi ostatními cestujícími? Pak pro vás bude nejlepší, když využijete služeb taxíku, které si můžete objednat předem. Před letištěm ale téměř vždy najdete nějakého, který vás ochotně sveze. Abyste se vyhnuli případným problémům a nedorozuměním, dohodněte si s řidičem taxíku cenu předem. Cena z letiště k hlavnímu nádraží se pohybuje kolem 550 Kč.

taxi

MHD

Využít můžete samozřejmě i služeb městské hromadné dopravy, jelikož Praha disponuje opravdu hustou sítí autobusů, tramvají a metra. V případě odjezdů z letiště Václava Havla využijte autobusové linky MHD, které odjíždí od obou pražských terminálů. Prodleva mezi nimi bývá jen pár minut, nemusíte se tedy bát hodinového čekání. Na tyto autobusy uplatníte stejné jízdenky, jako na jiné typy pražské MHD. Cenově se tedy jedná o nejvýhodnější variantu, zároveň ale nejpomalejší. Zastávky na těchto linkách vám umožní přestup na metro všech třech linek