Co vám zkontroluje revizní elektrikář

Když usedáte na zubařské křeslo v rámci pravidelné preventivní prohlídky, očekáváte, že se vám lékař bude věnovat na profesionální úrovni, a případně vás upozorní na některé nedostatky a jejich řešení. Kdo pravidelné prohlídky u dentisty nezanedbává, obvykle se vyhýbá vážným komplikacím a zákrokům. V podobném duchu by se však měly odehrávat i preventivní prohlídky v domácnostech, co se týče některých technických zařízení, například komínů, hromosvodů, plynové karmy, plynového kotle a také elektroinstalace.

elektrické zařízeníhttps://favi.cz/produkty/kategorie/osvetleni data-rich-file-id=“139171″ src=“https://adulka.cz/wp-content/uploads/wire-g7f46e7d38_640.jpg“>

Revize elektroinstalace

Revizního elektrikáře můžete požádat o celou řadu dílčích zásahů:

Kontrola světelných okruhů a svítidel – kontrola se v tomto případě zaměří na kabelové rozvody ke všem svítidlům a na samotné světelné zdroje, včetně stolních lampiček. Kontrolují se stropní svítidla a také osvětlení v kuchyních a v koupelnách, která mohou přicházet do styku s vodou a zvýšenou vlhkostí.

nářadí elektrikáře

Prověření zásuvkových okruhů – tam se můžeme setkat s některými problémy, jako jsou přetížené zásuvky s vyšším odběrem, které se přehřívají, a hrozí tu nebezpečí zkratu a následného požáru. V některých zásuvkách mohou být povolené kontakty anebo ve špatném stavu kabely a jejich izolační vrstva. Zvýšenou pozornost vyžadují zejména zásuvky ve starém vedení v hliníku a revizní elektrikář někdy může doporučit jejich celkovou rekonstrukci.

Prodlužovací šňůry – nevhodně zapojená a umístěná prodlužovací šňůra vás může i usmrtit anebo založit požár.

Spotřebiče – je možné provést i revizi elektrických spotřebičů, a to zejména přívodní šňůry a vnitřní kontakty. Jde např. o kuchyňské mixéry, odšťavňovače, kávovary, varné konvice a dále o vysoušeče vlasů a kulmy a další spotřebiče, např. výpočetní techniku, televizory atp.

Dílenské nářadí – revize se může zaměřit i na elektrické točivé stroje, např. na cirkulárky, vrtačky, úhlové brusky, elektrické šroubováky, ale také na elektrické svářečky.