16. 5. 2019 0 Comments

Poměrně často vyzdvihovaná záležitost ohledně automobilového provozu je bezpečnost. Mnoho finančních prostředků se investuje do výstavby silnic a dálnic, do modernizace silničního koridoru a do bezpečnostních prvků, jako jsou svodidla, vodorovné a svislé značení, semafory atd. Poměrně málo pozornosti se však věnuje osvětlovací technice předních světlometů.
Pro každého řidiče je za snížené viditelnosti podstatné osvětlení jízdního pruhu, zejména jeho pravé části včetně krajnice. Právě odtud přichází největší počet nebezpečných, nepředvídaných situací, z míst jako jsou nájezdy na dálnici, křižovatky silnic a polních cest, výjezdy z parkovišť. Největším nebezpečím je pohyb chodců a cyklistů a ti rozhodně nejsou všichni předpisově oblečeni do světlých oděvů s reflexními nášivkami a dokonce mnohdy ani nemají předepsané osvětlení bicyklu.
osvětlená dálnice

Bezpečnost provozu na silnici souvisí i s osvětlením jízdního pruhu

Výrobce osvětlovací techniky Osram se na bezpečnost zaměřil u většiny svých produktů a lze směle říci, že všechny autožárovky https://www.lightpark.cz/autozarovky/ Osram zvyšují komfort osoby za volantem, eliminují únavu a poskytují lepší světelné podmínky a dohlednost, než jakých lze docílit u běžných halogenových žárovek.
světla auta při jízdě
V souvislosti s bezpečností je vhodné také zdůraznit, že došlo ke zvýšení
počtu automobilů na silnicích, hustotě provozu a rovněž k nárůstu průměrné rychlosti ve srovnání s dobou před třiceti lety. Tím se zvyšují i nároky na rychlejší reakce řidičů, na jejich dostatečné periferní vidění a lepší přehled o situaci v jízdním pruhu a jeho okolí.
světla v tunelu
Běžné autožárovky tomuto trendu nemohou vyhovět, což si také naštěstí většina zodpovědných řidičů uvědomuje a tak je dnes snahou výrobce Osram nabídnout nadstandard za rozumnou cenu u modelů Silverstar, Night Breaker a Cool Blue Intense. A jak je jízdní komfort pro řidiče důležitý, prokazují i statistiky prodaných kusů, z nichž vedoucí pozici zaujímá produktová řada Night Breaker.